Holky, kluci, pozor na kyberprostor

Ve středu 28. listopadu žáci sedmé a osmé třídy absolvovali seminář „Holky, kluci, pozor na kyberprostor“ zaměřený na prevenci v oblasti rizikové komunikace realizované prostřednictvím internetu. Jedná se o projekt, který spolufinancuje Středočeský kraj a je určen pro žáky základní školy. 
Děti se v průběhu dvou vyučovacích hodin seznámily s pravidly používání sociálních sítí, uvědomily si, jaká nebezpečí jim hrozí ve virtuálním světě, jaká rizika jim přináší zveřejnění osobních informací v uživatelských účtech online her, v profilech sociálních sítí. Na konkrétních případech se přesvědčily o důležitosti dodržování základních pravidel netikety.
Přednášku v naší škole vedl pan Bc. Martin Borský, lektor VISK Rakovník. Děkujeme mu za zajímavý program a příjemnou atmosféru.
Více informací o této problematice najdou učitelé, žáci i rodiče na webových stránkách Kraje pro bezpečný internet.  

Příspěvek byl publikován v rubrice Učíme se, tvoříme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.