Zázrak v Neratovicích

Již dlouho jsme se těšili na Krajský přebor v šachu. Ve čtvrtek 13. prosince jsme si přivstali a v 6:22 vyrazili vlakem do Neratovic. Kluci byli dobře naladěni, tak nám cesta celkem rychle utekla. Ve startovní listině nám patřila pátá příčka mezi dvanácti družstvy v kategorii 1. až 5. třída. Hrálo se o právo zahrát si Mistrovství České republiky. Poněvadž několik družstev mělo silnější borce ve svém týmu, museli jsme vsadit na týmového ducha a snahu přizpůsobit naši sestavu soupeřům.
Kluci bojovali jako lvi. Občas při nás stálo i štěstí. Ale jak praví staré pořekadlo, štěstí přeje připraveným. Prohráli jsme jediný zápas se suverénní Sázavou, která si zajistila první místo již před posledním kolem. My jsme se nacházeli těsně čtvrtí, půl bodu za postupovým druhým místem. V poslední partii celého turnaje se Patrik Šteňo snažil vyhrát těžkou koncovku, což se mu nakonec povedlo a vítězství 4:0 nás posunulo díky pomocnému kritériu na vytouženou druhou postupovou příčku. Jediný náš postup v této kategorii je již sedm let starý. Takže naše radost byla nezměrná. Vašek Kučera, Patrik Šteňo, Teodor Beaufort, Matyáš Chlebovský, Filip Rankin a Honza Jež se střídali dle potřeby. Velkou pochvalu zaslouží Vašek, který přes svoji nezkušenost potrápil nejsilnější hráče turnaje. Opravdovými oporami byli Patrik a Matyáš. Pochvalu zaslouží i Honza, Teo a Filip za snahu a odhodlání. Největší a nejsladší odměnou je pro kluky postup na Mistrovství ČR.
Výsledky turnaje: http://chess-results.com/tnr399829.aspx?lan=5&art=0
Výsledky našeho týmu: http://chess-results.com/tnr399829.aspx?lan=5&art=20&snr=5 

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachy do škol. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.