Turnaj v Kladně

chessV sobotu 5. ledna jsme vyrazili do Kladna. V turnaji starších žáků Oliver Beaufort prokázal, že již si zvykl na těžší soupeře a po pěkném výkonu si dovezl svoji první bronzovou medaili z kategorie HD14. Bylo znát, že během prázdnin s dědou šachy nenechal zahálet. V turnaji mladších jsme měli silné zastoupení.  Patrik Šteňo odvedl zodpovědný výkon a o medaili ho připravila prohra na čas ve vyhrané pozici. Skončil se čtyřmi body v kategorii HD 12 na pátém místě.  Velmi hezky se předvedl Honza Jež, který jel s námi téměř po roce a předvedl, že má potenciál, ale chybí mu zkušenosti. Přesto obsadil se čtyřmi body hezké 8. místo v HD12. Těsně za ním skončili Teodor Beaufort a Matyáš Chlebovský. Teo hrál dobře a o svůj nejlepší výsledek se připravil několika nepřesnostmi, přesto získal 3,5 bodu. Matyáš tentokrát neměl svůj den, takže získal jen tři body. Filip Rankin si přibalil vánoční náladu a často rozdával své figurky, takže byl rád za 2,5 bodu, což rozhodně neodpovídá jeho schopnostem.
(Jiří Havelka) 

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachy do škol. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.