Turnaj v Kněževsi

V sobotu 24. listopadu za sychravého počasí jsme vyrazili přes Rakovník až do Kněževsi na 3. turnaj Regionální přeboru. Tentokrát jelo šest dětí, které se rovnoměrně rozdělily do obou turnajů. V turnaji mladších žáků mezi 29 startujícími hráli výborně Matyáš Chlebovský, Filip Rankin a Patrik Šteňo. Turnaj byl velmi kvalitně obsazený i díky několika silným hostům. Přesto kluci do posledního kola bojovali o přední příčky. Nejlépe se nakonec umístil Matyáš na 6. místě s pěti body. Od stříbrné medaile ho dělilo pouze horší pomocné hodnocení. Filip a Patrik uhráli o bod méně a skončili na 10. a 11. místě.
Mezi 24 hráči v turnaji starších žáků se naši zástupci rozhodně neztratili. Nejlépe si vedl Matěj Šinágl, který až do posledního kola pomýšlel na medaili, ale v posledním kole prohrál s celkovým vítězem a v kategorii H16 obsadil hezké  5. místo. Oliver Beaufort letos v H 14 získává cenné zkušenosti se staršími a silnějšími šachisty a jeho čtyři body stačily na pěkné 5. místo v kategorii. Po delší době s námi vyrazila i Terezka Vinšová. Zpočátku byla na ní vidět nerozehranost, ale ve druhé půlce turnaje získala tři body a odvezla si bronzový pohár za třetí místo v turnaji starších dívek.
Všem dětem gratuluji k pěkným výkonům a děkuji za skvělou reprezentaci. Poděkování zaslouží i naši řidiči – Martin Šinágl a Martin Chlebovský.
(Jiří Havelka)

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachy do škol. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.