Turnaj ve Zdicích

chessV sobotu 26. ledna našich šest šachistů vyrazilo do Zdic na pátý turnaj Regionálního přeboru. Bojovali statečně a skončili kousek za medailovými pozicemi.  V turnaj mladších žáků mezi 27 hráči Patrik Šteňo a Matyáš Chlebovský získali čtyři body a umístili se na 6. a 8. místě. Filip Rankin a Teo Beaufort uhráli tři body a skončili na 10. a 11. místě. Před našimi kluky byli tři hosté z Prahy.
V turnaji starších žáků hrálo 28 dětí. V nejstarší kategorii HD16 Matěj Šinágl prohrál jen s vítězem a bronzovým medailistou a se ziskem 4,5 bodu obsadil pěkné 5. místo. V kategorii HD 14 Oliver Beaufort odvedl solidní výkon a po třech porážkách od silnějších hráčů z čela turnaje urval slušné 6. místo.
Děkuji všem za hezké výkony a doufám, že za měsíc na domácí půdě nějakou medaili získáme. Poděkování patří také dvěma tatínkům – Martinu Šináglovi a Martinu Chlebovskému za organizační zajištění.

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachy do škol. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.