Pracovní činnosti v 1. A

V hodinách pracovních činností se v 1.A snažíme seznámit s různými technikami. Práce s papírem, kartonem, drobným materiálem, lepidlem a barvami je samozřejmostí. Ale chceme ručičky zaměstnat i jinak. V prosinci jsme byli na keramice, v lednu jsme se věnovali vyšívání. Vyšívání v sobě spojuje několik zásadních benefitů. Učí děti praktickému použití jehly a nitě (navlékání, uzle…), podporuje kreativitu a představivost, a hlavně rozvíjí zručnost a trénuje trpělivost. Protože již umíme velice pěkně číst, vyšili jsme si praktickou věc – záložku. Šlo nám to skvěle, děti jsou velice šikovné. Nyní se těšíme na další aktivity, které nás do konce školního roku s největší pravděpodobností čekají – velikonoční obrázky z písku, zdobení technikou decoupage, výroba dřevěné hračky. Technikou mokrého filcování si v Toulcově dvoře vyrobíme „kouzelnou“ kuličku s překvapením.
(Dagmar Karlová)

Příspěvek byl publikován v rubrice Učíme se, tvoříme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.