Ochutnávka ovoce a zeleniny

 ochutnavka_ovoceochutnavka_ovoce2Ovoce a zelenina do škol je projekt, který má za úkol zlepšovat výživu našich dětí, bojovat s nezdravým životním stylem, špatnými stravovacími návyky a tím i s mnoha civilizačními chorobami ohrožující naše nejmenší. Děti v rámci programu dostávají jednou týdně zdarma ovoce, zeleninu a další schválený sortiment jako jsou např. ovocné šťávy. Společnost Bovys s. r. o. nám v rámci tohoto projektu v úterý 29. ledna připravila ochutnávku exotických druhů ovoce. Žáci se nejdříve seznámili s jejich historií a možnostmi použití ve stravování. Pak už se pustili do ochutnávání. V nabídce bylo jablko, granátové jablko, avokádo, mango, nashi, cherimoya, mochyně i bílá ředkev. Akce se setkala se zájmem dětí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.