Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech. V roce 1973 se tato výstava stala výstavou mezinárodní. V posledních letech do výstavy přichází pravidelně více než 25 000 (letos kolem 28 000) kvalitních výtvarných děl z České republiky, Slovenska, ale i z dalších až 80 států světa. Soutěž je určena dětem od 4 do 16 let. Volba výtvarné techniky záleží na každém soutěžícím. Přijímány jsou práce různých technik – malba, kresba, fotografie, film, keramika atd.  Odborná porota vybírá přibližně 1400 děl, oceněným pracím je uděleno Čestné uznání a nejlepším pracím medaile Lidická růže. Děti z keramického kroužku a šikovní zájemci z 2. stupně naší školy se této soutěže také zúčastní. Do soutěže jsme zaslali kolem 15 výrobků jednotlivců a 1 kolektivní práci s názvem „Chemická laboratoř“. Výsledky by měly být zveřejněny nejpozději do 10. 5. 2019. Termín vernisáže a předáváním ocenění medailistům z ČR proběhne 28. 5. 2019 v Lidicích. Držte nám palce!!! Práce jsou skutečně vydařené, ale konkurence veliká.
(Dagmar Karlová a Jana Krtková)

Příspěvek byl publikován v rubrice Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.