Okresní kolo Zeměpisné olympiády

Ve středu 20. února proběhlo v Hořovicích okresní kolo Zeměpisné olympiády, kterého se naše škola každoročně účastní. Reprezentanty jsou vždy vítězové školního kola. Letos se jimi stali David Nosek v kategorii A (6. třída), Václav Vrba v kategorii B (7. třída) a Lukáš Jelen v kategorii C (8. a 9. třída). Nominovaní se utkali ve třech disciplínách. V praktické části musí žáci prokázat dovednost pracovat s geografickými údaji, tedy grafy, tabulkami, texty a schématy. Druhá část vyžaduje schopnost rychle se orientovat v atlasu světa, pracovat s obecně zeměpisnými i tematickými mapami. Třetí částí je test geografických znalostí. David, Vašek i Lukáš se poprali se zadanými úkoly velmi dobře. Nejvíce se dařilo Davidovi a Vaškovi, jen o jedno místo jim utekla medaile, skončili na čtvrtém místě. V konkurenci všech škol v okrese je to obrovský úspěch. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
(Jitka Klímová)

Příspěvek byl publikován v rubrice Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.