Škola plná šachistů

V sobotu 23. února jsme si mohli trochu přispat, poněvadž 6. turnaj Regionálního přeboru se konal na naší škole. Přesto spousta našich šikovných šachistů nedorazila, takže jen pět statečných přišlo změřit síly s ostatními. V turnaji mladších žáků hrálo 20 dětí. Patrik Šteňo nestačil na vítěze obou kategorií a se čtyřmi a půl body skončil na hezkém 5. místě v kategorii HD 12. Teo Beaufort odvedl svůj standard. Střídal hezké nápady s chybami, takže získal 3 body a 8. místo. Matyáš Chlebovský tentokrát neměl svůj den, uhrál pouze dva body. Věřím, že příště bude opět usilovat o přední příčky.
V turnaji starších žáků bylo 17 šachistů a 2 šachistky. Matěj Šinágl bojoval v kategorii HD 16 a s tři a půl body obsadil slušné 8. místo. Posledním naším šachistou byl Oliver Beaufort v HD 14. Jeho začátek byl hodně náročný, protože los mu přidělil velmi těžké soupeře. Ale Oliver bojoval a se ziskem tří bodů a s vysokým pomocným hodnocením nakonec získal bronz ve své kategorii. Všem blahopřejeme.
Děkujeme ZŠ Liteň za podporu, Martinu Šináglovi za organizaci.

Příspěvek byl publikován v rubrice Po škole, Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.