Veselé zoubky

Společnost dm drogerie markt s.r.o. pro naše prvňáčky letos opět připravila preventivní program Veselé zoubky. Zubní kaz je i ve třetím tisíciletí nejrozšířenějším infekčním onemocněním. Tématem programu byla správná péče o zuby a prevence zubního kazu. Paní Romana Burdová provázela žáky různými aktivitami. Nejprve jsme zhlédli pohádku o tom, jak se Hurvínkovi viklal zub. Mánička ho učila o zoubky se pečlivě starat a poučila ho o důležitosti preventivních prohlídek u zubaře. Nakonec Hurvínkovi zub vypadl. O tom, že film byl dostatečně poučný, svědčí to, že po jeho skončení Miky Hovorka hlásil, že si právě vytrhl zoubek. A skutečně. Žáci si následně vyzkoušeli čištění zoubků na velkých modelech zubů, vyplňovali pracovní listy. Novinkou edukační hodiny byl letos program pro interaktivní tabule, který děti nadchl. Na závěr žáci obdrželi balíčky s hygienickými potřebami na čištění zubů – kartáček, pastu, přesýpací hodiny, žvýkačky… Paní Romaně Burdové moc děkujeme a těšíme se na další setkání. (fotogalerie)
(Dagmar Karlová a Dagmar Linková)

Příspěvek byl publikován v rubrice Učíme se, tvoříme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.