Hoblinkova dílnička

Dnes proběhl na naší škole interaktivní program – „Hoblinkova dílnička“. Žáci naší třídy se této akce také zúčastnili a musím konstatovat, že ohlasy byly velmi pozitivní. Děti se nejprve seznámily s různými nástroji, které se používají na opracování dřeva – hoblíky, pilky, pilníky …. Tomuto názvosloví předcházelo ještě poučení o bezpečnosti práce. Následovala ruční výroba dřevěného šnečka s kolečky. Děti používaly brusný papír, kladivo, svěráky i dekorativní fixy k jeho dozdobení.
Program byl velmi přínosný. Většina dětí nedokázala používané nástroje ani pojmenovat. Dnes si žáci vyzkoušeli svoji manuální zručnost a věřím, že po této zkušenosti budou stálými hosty v dílnách svých tatínků. (Fotogalerie)
(Mgr. Lenka Říhová – třídní učitelka 2. A)

Příspěvek byl publikován v rubrice Učíme se, tvoříme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.