Hrou proti AIDS – vzdělávací program pro devátou třídu

V pátek 15. března jsme se zúčastnili hravé přednášky o viru HIV. Ráno ve čtvrt na osm jsme vyrazili autobusem na autobusové nádraží v Berouně, odkud jsme šli do Domu dětí a mládeže. Po příjemném přivítání jsme se rozdělili do čtyř skupin po čtyřech a začali plnit úkoly na pěti stanovištích, na kterých jsme se postupně ve čtvrthodinových intervalech ve skupinách vystřídali. Na prvním  stanovišti jsme si poslechli přednášku o nechtěném těhotenství. Poté jsme přešli na druhé stanoviště, kde jsme předváděli pantomimu na téma vztahy, při které jsme se hodně nasmáli. Na třetím stanovišti nás čekaly otázky na téma přenosu viru HIV. Na toto téma plynule navázalo čtvrté stanoviště, kde jsme mluvili o životě HIV pozitivního člověka. Na posledním stanovišti jsme určovali, při jakých situacích je možné se nakazit virem HIV. Po posledním stanovišti se sečetly body, které jsme na všech stanovištích získávali, a vyhlásila se vítězná skupina. Celým programem nás provázeli studenti berounského gymnázia, kteří byli velmi vstřícní a sympatičtí. Po takto stráveném dopoledni jsme se vrátili zpět do školy. A co jsme si s sebou odnesli? Nové vědomosti, dobré zkušenosti a úsměv na tváři.
(Žáci 9. třídy)

Příspěvek byl publikován v rubrice Učíme se, tvoříme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.