Šachy – regionální přebor (2. turnaj) – Slaný

V sobotu 15. října ráno jsme se sešli před liteňskou školou v 8.25  a vyrazili do Slaného na 2. turnaj Regionálního přeboru ( oblast Kladno). Cesta proběhla bez problémů a dorazili jsme včas, takže děti se ještě chvíli „provětraly“ na sousedním dětském hřišti. Turnaj začal netradičně přesně podle propozic v 9.45. V turnaji mladších začal velmi slibně Patrik Šteňo a Oliver Beaufort i Filip Rankin střídali hezké kombinace se slabšími tahy, takže body přibývaly pomaleji. V turnaji starších bojovali urputně Matěj Šinágl a František Havelka, který přišel o první místo až v poslední partii, kde nezvládl koncovku a skončil třetí v kategorii H 16. Naopak díky šťastné výhře v posledním kole bral bronzovou medaili v kategorii H 10 Patrik Šteňo, který zaslouží velkou pochvalu. Matěj, Oliver a Filip podali slušné výkony a oproti minulému turnaji byl znát výkonnostní vzestup. Do Litně jsme dorazili v 17.00 s Frantovou a Patrikovou medailí a drobnými cenami, které děti potěšily. Příští turnaj se koná 17. listopadu v nedalekých Zdicích, což je příležitost pro další děti i pro rodiče, kteří mohou během dne dorazit a na vlastní oči sledovat náročné boje za šachovnicemi. Také nás čeká regionální přebor škol, který bývá v Příbrami začátkem listopadu. Doufám, že se nám podaří postavit dvě družstva mladších ( 1.-5. třída) a jedno družstvo starších (6.-9. třída). A závěrem jen připomenu, že tréninky jsou v úterý a ve čtvrtek od 14.45 do 16.00. S radostí zjišťuji, že děti skutečně využívají získané vědomosti ve svých partiích.
Jiří Havelka

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachy do škol, Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.