Šachy – regionální přebor (3. turnaj) – Zdice

Šest našich šachistů oslavilo svátek 17. listopadu na šachovém turnaji ve Zdicích. Bylo na nich vidět, že minulý pátek se pěkně rozehráli na přeboru škol v Příbrami. Začnu od jediné dívky Terezky Vinšové, která svojí klidnou a vynalézavou hrou získala na svém prvním turnaji hned 3 body a krasné čtvrté místo mezi mladšími dívkami ( 2006 a mladší). Její výkon byl hodný obdivu. V kategorii H 10 bojovali Filip Rankin a Patrik Šteňo. Patrik vybojoval 4 body a potvrdil svoji skvělou výkonnost ziskem třetí bronzové medaile na třetím turnaji a upevnil si druhé místo v celoročním hodnocení v kategorii H10. Filip měl trochu smůly, že v posledním kole byl nalosován na velice zkušenou Marušku Karpeckou a prohrál. Se ziskem 3 bodů obsadil krásné osmé místo. Jeho šachový postřeh a mimořádné nápady však slibují v dohledné době medailové umístění. Největším překvapením byl výkon Olivera Beauforta, který uhrál pět bodů ze šesti kol a v posledním sedmém kole prohrál s absolutním vítězem Pepíčkem Bartákem, který získal všech sedm bodů. Oliver získal stříbrnou medaili v kategorii H12 a ukázal, že má předpoklady bojovat o nejvyšší příčky ve společném turnaji mladších žáků a žákyň. V turnaji starších žáků nás reprezentovali Matěj Šinágl a František Havelka. Matěj získal skalp několika silnějších soupeřů a čtyři body, které mu zajistili hezké páté místo v kategorii H 14. František přes nepovedený začátek získal pět bodů a třetí místo v kategorii H 16. 
Cinkot medailí rozpustil únavu z náročných partií a vraceli jsme se z vesela. Další turnaj nás čeká začátkem prosince na Kladně, což bude dobrá příprava na krajské kolo přeboru škol v Neratovicích. Doufám, že s námi vyrazí i další nadějní šachisté získávat cenné zkušenosti, které nelze nikde jinde získat než v náročných turnajových kláních.
Jiří Havelka

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachy do škol, Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.