Regionální přebor v šachu

V sobotu 30. března jsme vyrazili po Noci s Andersenem na předposlední turnaj Regionální přeboru do Buštěhradu. Po delší době s námi jeli bratři Ježovi a opět prokázali, že mají značný šachový potenciál. Mladší Matěj obsadil 4. místo v H10 se třemi body a starší Honza uhrál také tři body,  v kategorii H12 to stačilo na 10. místo. Patrik Šteňo a Matyáš Chlebovský odehráli skvělý turnaj a v posledním kole se spolu utkali. Šťastnější byl nakonec Patrik, který za 5,5 bodu získal stříbrnou medaili. Matyáš získal 4 body, když prohrál pouze s medailisty, a obsadil sedmé místo. Těsně za ním skončil Teodor Beaufort , který navzdory těžkému losu získal čtyři body. V turnaji mladších žáků hrálo celkem 20 šachistů a 2 šachistky.
V turnaji starších mezi  26 účastníky velmi příjemně překvapil Matěj Šinágl, který hrál v posledním kole o celkové vítězství. Nakonec trochu smolně prohrál, ale bronzovou  medaili si odvezl se ziskem pěti bodů. Tentokrát se moc nedařilo Oliverovi Beaufortovi a za 3.5 bodu získal páté místo. Trochu si zkomplikoval boj o bronzový pohár za celkové umístění v kategorii HD 14.
11. května nás čeká poslední turnaj, který rozhodne o postupech do krajského finále a také o pohárech pro nejlepší. Doufáme, že nějaký také uloupíme.
(Jiří Havelka)

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachy do škol, Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.