Křížem krážem naším krajem

Letos se konal již šestý ročník prezentační přehlídky s názvem Křížem krážem naším krajem, který tentokrát pořádala ZŠ Mníšek pod Brdy. Akce se konala ve středu 15. května. V letošním  ročníku byla vyhlášena témata „Za přírodními krásami naší obce“ s podtitulem „Představte nám přírodní zajímavosti, rarity, ale i krásná zákoutí Vaší obce a okolí. Určitě i Vy se podílíte na ochraně přírody. Jakým způsobem?“ Druhé téma hledalo odpovědi na otázku „Jaké změny jste zaznamenali za posledních 30 let? Změny v naší obci a škole od 17. listopadu 1989. Seznamte nás s tím nejnovějším u Vás.“ První prezentaci si připravily žákyně devátého ročníku, pro nemoc se ale nemohly zúčastnit. Do Mníšku  tedy vyrazily dvě žákyně sedmého ročníku Nikola Malinová a Zuzka Lukešová. Všichni zúčastnění odprezentovali připravená témata, dozvěděli jsme spoustu zajímavostí. Nechybělo bohaté občerstvení a také nás potěšila komentovaná prohlídka areálu spojená s návštěvou kostela Sv. Máří Magdalény. Akce se vydařila a musím přiznat, že výkony vystupujících byly velmi dobré, moje holky patřily k nejlepším.  Připravily si prezentaci o naší škole  a zaujaly nejen tématem, ale i bezchybným vystupováním. Za výbornou reprezentaci jim děkujeme.

Příspěvek byl publikován v rubrice Soutěžíme, Učíme se, tvoříme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.