Exkurze v mýdlárně Boemi

Ve středu 15. května se žáci 1. A a 1. B vypravili na kreativní exkurzi do mýdlárny Boemi v Chrustenicích. Tato společnost je zaměřená především na ruční výrobu bylinných mýdel, ale výrobní sortiment je daleko širší – krémy, koupelové soli, šumivé koule a balzámy. Firma prodává výrobky na českém trhu, v Polsku, v Německu, v Japonsku, v Rusku i jinde. Všechny výrobky jsou vyráběny z kvalitních surovin, v mýdlech nejsou používány žádné konzervanty ani stabilizátory. Výroba je založena na vysokém podílu ruční práce. Žáci měli možnost se zábavnou formou s procesem výroby některých produktů seznámit. Pomáhali při výrobě šumivých koulí a každý měl možnost si ozdobit vlastní mýdlo. Dále se děti dozvěděly, jak se mýdla balí. Poté si ověřily, jak umí rozeznávat různé vůně. Šlo jim to moc dobře. Na závěr děti dostaly malé pohoštění a dárek v podobě šumivé koule. Samozřejmě žáci nezapomněli koupit voňavé dárečky pro své nejbližší. Exkurze se skutečně vydařila.

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.