Exkurze do Národního technického muzea v Praze

Ve čtvrtek 9. května vyrazili osmáci na exkurzi do Národního technického muzea v Praze. Lektorka nejprve provedla žáky přízemím tzv. „dopravní haly“. Poutavě komentovala vystavené automobily, které byly vyrobené nebo používané na našem území. Děti se seznámily s historií automobilového průmyslu, prohlédly si model prvního automobilu s parním motorem vyrobeným na území Česka, ale i automobily, ve kterých jezdili prezidenti Tomáš Garrigue Masaryk, Václav Havel a Václav Klaus. Ve druhé části programu nahradily lektorku tablety. Prostřednictvím úkolů a otázek provedly žáky vývojem cyklistické, motocyklové, lodní, železniční i letecké dopravy. Malý výlet do historie byl zakončen procházkou Letenskými sady a krásným výhledem na Prahu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.