Regionální přebor 2018/2019

Odehráli jsme během celého roku osm turnajů a každému z hráčů se započetlo jeho pět nejlepších výsledků. Takže můžeme zhodnotit naše celoroční úsilí.
V kategorii HD 10 se zúčastnil pouze jednoho turnaje Matěj Jež, přesto obsadil 12. místo ze 17 dětí. Škoda, že neabsolvoval více turnajů. Určitě by se pohyboval v přední části tabulky. Kategorie HD 12 byla naší nejsilnější, vzájemné souboje zpestřily téměř každý turnaj. Honza Jež absolvoval jen dva turnaje, přesto obsadil 17. místo mezi 32 soutěžícími. Teodor Beaufort letos skončil na jedenáctém místě, ale jako jediný bude pokračovat v této kategorii i příští rok, což mu dává šance bojovat o medaile. Filip Rankin obsadil 9. místo i přesto, že neabsolvoval dva turnaje. Největší výkonnostní skok zaznamenal Matyáš Chlebovský, který během roku dvakrát získal medaili a celkově skončil na hezkém 6. místě. Patrik Štěňo  ve většině turnajů bojoval na předních šachovnicích a často si odvezl i medaili. Takže celkem zaslouženě získal bronzový pohár a postup do krajského finále, které bude hostit Mělník 22. a 23. června.
V turnaji starších se jednou objevila i Tereza Vinšová. Pokud by absolvovala alespoň pět turnajů, věřím, že by na pohár pro dívky také dosáhla.
V kategorii HD 16 Matěj Šinágl odváděl slušné výkony, které mu zajistily 6. místo mezi 18 hráči.
V kategorii HD 14 Oliver Beaufort si zvykal na starší a těžší soupeře a až vítězstvím v poslední partii posledního turnaje si zajistil postup a bronzový pohár, na který si brousilo zuby dalších pět hráčů. V této kategorii hrálo celkem 27 dětí.
Kluci zaslouží pochvalu za skvělé výkony a Martin Šinágl s Martinem Chlebovským za pomoc s dopravou a dohledem. Předpokládám, že příští rok nás posílí i někteří mladší šachisté z našeho šachového kroužku.
Naši mladší šachisté si zahrají 18. a 19. června ve Zlíně Mistrovství ČR školních družstev v kategorii 1.-5. třída. Doufám, že předvedou své nejlepší výkony a proti nejlepším šachistům z celé republiky občas nějaký bod získají. Držte nám palce.

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachy do škol, Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.