Turnaj v Buštěhradu

V sobotu 11. května jsme vyrazili na závěrečný turnaj do Buštěhradu plni očekávání a odhodlání. Několik dětí mělo šanci na poháry či postupy. Jeli jsme v tradiční sestavě. Tentokrát se přihlásilo 29 dětí do turnaje mladších žáků ( 2008 a mladší) a 34 šachistů a šachistek do turnaje starších žáků ( 2007 až 2002 ). V kategorii HD 12 bojovali o přední umístění Patrik Šteňo a Matyáš Chlebovský a los si s nimi pohrál, když je v posledním kole posadil proti sobě. Partie byla zajímavá a vyhrát ji mohli oba dva. Nakonec se rozešli smírně, což Matyášovi stačilo na bronzovou medaili díky lepšímu pomocnému hodnocení. Patrik skončil těsně za ním, i když porazil celkově druhého. Tentokrát předvedli velmi hezké výkony i Filip Rankin a Teodor Beaufort, ale na nejlepší nestačili a se čtyřmi body obsadili 9. a 11. místo ve své kategorii. Turnaj starších hrál Matěj Šinágl a předvedl slušný standard. Se čtyřmi body skončil sedmý v kategorii HD 16. V kategorii HD 14 Oliver Beaufort začal turnaj rozpačitě. Po čtyřech kolech měl pouze jeden bod. Zdálo se, že bronzový pohár za celý rok je nenávratně pryč. Oliver prokázal svoji zkušenost a v posledních třech kolech uhrál se slabšími soupeři tři body a obsadil čtvrté místo, což mu stačilo k vytouženému poháru.

Na zpáteční cestě jsme se zastavili oslavit úspěšnou sezonu.
Příspěvek byl publikován v rubrice Šachy do škol, Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.