Šachy – regionální přebor škol okresů Příbram, Beroun a Praha – západ

Postup do kraje v kategorii 6. – 9. třída
V pátek 11. listopadu se vydala tři družstva z liteňské školy na Regionální přebor škol okresů Příbram, Beroun a Praha – západ do Příbrami. Jeli jsme především získávat  zkušenosti. Naše výprava patřila k nejpočetnějším.
V kategorii 1.-5. třída jsme vytvořili družstva dvě . Áčko“ nastoupilo ve složení Filip Rankin, Oliver Beaufort, Patrik Šteňo, Matyáš Chlebovský a Honza Jež. Béčko bylo složeno z těchto šachistů a šachistek – Karel Rychtařík, Terezka Vinšová, Anička Čechová, Terezka Černá a Ondra Krtek. Oba týmy v jednotlivých zápasech podle potřeby střídaly, poněvadž jde o soutěž čtyřčlenných družstev. Děti bojovaly často se staršími a zkušenějšími šachisty, přesto hrály se zápalem a všichni zaslouží velkou pochvalu. Áčko bojovalo v posledním kole o medaili, žel na ně nakonec zbyla ta bramborová, skončili čtvrtí. Náš druhý tým podal velmi slušný výkon, obsadil šesté místo. Výkon to je ale do budoucna velmi slibný, neboť  naše družstva byla tvořena dětmi převážně z druhé až čtvrté třídy. 
 V kategorii 6. – 9. třída nás reprezentovalo družstvo ve složení František Havelka, Matěj Šinágl, Magdaléna Šináglová a Matěj Smrčina. V této kategorii bojovalo osm týmů o dvě postupová místa do krajského kola. Před posledním kolem stále měla šanci na postup čtyři družstva. V posledním kole jsme hráli se silným soupeřem –  zástupci Gymnázia Sedlčany. Zápas se jevil jako prohraný, ale díky nádherné  vítězné kombinaci Matěje Šinágla jsme zachránili remízu a také postupové druhé místo za družstvem Gymnázia Beroun, které jsme v prvním kole porazili.
Děkujeme panu Vinšovi a Šináglovi za pomoc s dopravou, bez ochotných a aktivních rodičů bychom takovou akci nemohli zorganizovat. Závěrem ještě pochvala našim šachistům za vzorné chování, výborný výkon a férovou hru.
Jiří Havelka

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachy do škol, Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.