Prvouka v praxi

V úterý 11. června žáci 3. B vyrazili na výlet do Stáje Cowley, kde jsme měli slíbenou projížďku na koních. Po cestě  mezi poli a lesy jsme si osvěžili vědomosti z prvouky: živočichy, byliny, obilniny, stromy i houby. Po více než hodině pěší chůze jsme dorazili na farmu. Paní Špidlová nás seznámila s historií soužití člověka a koně i s péčí o koně.  Poté jsme absolvovali postupně projížďku na třech koních. Největším problémem bylo rozhodnout se pro správného koně. Většina dětí po chvíli seděla na koních suverénně a ten krásný pohled z koňského hřbetu si opravdu vychutnávala. Jirka Špidla předvedl spolužákům krásný parkur. Nakonec se děti mohly pokochat pohledem na nesmělý výkon pana učitele. Na závěr jsme dostali skvělý oběd. Zpáteční cestu jsme absolvovali autobusem. Děti z koní byly nadšené a plánovaly své další vyjížďky. Domů jsme si odnesli nezapomenutelné vzpomínky. Velké poděkování patří rodičům Jirky Špidly, kteří nám připravili tento skvělý zážitek.

Příspěvek byl publikován v rubrice Učíme se, tvoříme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.