Mistrovství ČR školních družstev v šachu

Po sedmi letech se podařilo našim mladším žákům již  podruhé postoupit na mistrovství ČR školních družstev v šachu. Všichni jsme se velmi těšili na tuto mimořádnou akci, která se konala v Kongresovém centru Zlín. Vyrazili jsme již v pondělí 17. června odpoledne. Po pětihodinové cestě jsme dorazili do Zlína. Po prezenci a ubytování na nedaleké ubytovně jsme vyrazili na prohlídku centra města, kterou jsme zakončili zaslouženou večeří v oblíbeném řetězci rychlého občerstvení.
Ráno jsme vyskočili a po chutné snídani jsme se zakousli do bojů o body. Začali jsme hned na prvním stole s nejvýše nasazeným týmem, takže občas se kluci objevili i v záběru kamer (44. min). Během prvního dne jsme odehráli pět kol a z dvaceti možných jsme vyválčili skvělých deset bodů, i když jsme dostali tři družstva z první desítky konečného pořadí. Takže s průběžným 14. místem jsme byli velmi spokojení. Za odměnu jsme odpoledne relaxovali u bazénu. Před spaním jsme šli na podvečerní procházku, při které jsme doplnili zásoby pochutin.
Druhý den jsme nezačali slavně, se silným týmem z Brna jsme odešli bez bodu. Poté již jsme hráli se soupeři vyrovnaně a z tří posledních kol jsme vybojovali pět a půl bodu. V devíti kolech jsme dvakrát vyhráli a třikrát remizovali, což v konečném pořadí stačilo na 23. místo. Turnaj byl velmi vyrovnaný, což nejlépe dokládá skutečnost, že na 18. místo nám chyběl pouhý půl bod. Většina škol byla z velkých měst a jejich děti navštěvují špičkové šachové oddíly, přesto se naši chlapci nezalekli a bojovali urputně a často i úspěšně.
Za vynikající reprezentaci zaslouží velkou pochvalu celé družstvo ve složení: Jan Jež, Patrik Šteňo, Filip Rankin, Matyáš Chlebovský a Teodor Beaufort. Myslím, že účast na Mistrovství ČR je pro kluky nezapomenutelný zážitek na celý život.
Pokud by někdo měl zájem o podrobnosti či vysílání z této akce najde je zde: https://www.sachyzlin.cz/primy-prenos/ .

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachy do škol, Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.