Výprava za pohádkou

Ve středu 26. 6. se prvňáčci vypravili za pohádkou do Karlštejna. Ani tropické teploty nás neodradili od plnění úkolů, které si pro nás připravili žáci 8. třídy z berounské základní školy pod vedením paní učitelky Evy Drbalové. První zastávka byla u vodníka, který žije v řece Berounce. Tomu jsme pomáhali sbírat drahé kameny. Dalším úkolem bylo kutálet sluníčko zlatým žlábkem. Děvčatům se to povedlo. Chlapci sluníčko upustili na zem. Následovalo 12 hádanek, které jsme řešili pod dohledem královských rádců. Se všemi jsme si společnými silami poradili. Král nás obdaroval královskými korunami. Cestou jsme potkali lesní víly. Těm jsme pomáhali počítat kytičky. Děti byly moc šikovné, proto na závěr obdržely odměny. Pohádková cesta se nám moc líbila. Úchvatný byl pohled na hrad Karlštejn. Nakonec děti vzaly útokem krámky se suvenýry a s občerstvením. V horkém počasí vedla zmrzlina a ledová tříšť. Byl to příjemně strávený den. Paní Drbalové a Knopové moc děkujeme a těšíme se na další setkání s nimi.

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.