Šachový turnaj v Jesenici

V sobotu 14. ledna jsme si museli přivstat, poněvadž nás čekala téměř dvouhodinová cesta  po čerstvě zasněžených silnicích. Původně mělo jet sedm dětí, ale nakonec vyrazili pouze čtyři a rozhodně se neztratili. Terezka Vinšová na svém druhém turnaji uhrála tři body a vybojovala stříbrnou medaili mezi mladšími dívkami. Patrik Šteňo uhrál čtyři body a skončil těsně pod stupni vítězů i díky tomu, že druhý byl host z Mostu. Filip Rankin získal tři a půl bodu a skončil za Patrikem na pátém místě v kategorii H 10. Pokud by však vyhrál v posledním kole, skončil by třetí. Doufáme, že příště kluci budou mít více štěstí a nějakou medaili získají. V kategorii H 14 skončil Matěj Šinágl šestý díky nešťastné prohře v posledním kole. Děti zaslouží vekou pochvalu za bojovný výkon. Děkuji Martinovi Šináglovi za dopravu a celodenní doprovod dětí. Další turnaj bude 11.února v naší škole, což je příležitost i pro další naše šachisty a šachistky, ale také pro rodiče, aby mohly vidět děti při šachovém zápolení. Na shledanou v Litni.

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachy do škol, Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.