Liteňský šachový turnaj

V sobotu 11. února Martin Šinágl uspořádal 6. turnaj kladenského regionu v liteňské škole. Celkem osm dětí z celkového počtu 49 bylo z liteňské školy, což nás velmi potěšilo. Další tři děti se nemohly zúčastnit kvůli nemoci.Poprvé se zúčastnili dva naši prvňáčci Teodor Beaufort a Matěj Jež a Terezka Černá ze 4.A, která si odnesla medaili za 3. místo mezi mladšími dívkami. Teodor po pěti kolech měl 3 body a poslední dvě kola odehrál na předních šachovnicích, což bylo nad jeho síly. Ale zaslouží velkou pochvalu. Matěj občas doplatili na svoji nezkušenost, ale uhrál si 2 body a doufáme, že nabyté zkušenosti zúročí na dalších turnajích. Ze zkušených neunesl tíhu domácího prostředí Filip Rankin a zachraňoval svoji reputaci výhrami v posledních dvou kolech. Oliver Beaufort předvedl výborný výkon a s pěti body získal 3. místo v kategorii H12. Patrik Šteňo hrál skvěle a získal s pěti body krásné 2. místo v kategorii H10. O vítězství ho připravilo překvapení na sousední šachovnici v posledním kole. 
V turnaji starších získal 4 body a 3. místo v H16 František Havelka, když se o vítězství v kategorii  připravil prohrou v posledním kole. Matěj Šinágl odvedl solidní výkon a získal 3,5 bodu. Ve vyrovnaném turnaji mu chybělo půl bodu na medailové umístění. 
Děkujeme vedení školy za vstřícnost při pořádání turnaje.
Poslední dva turnaje se uskuteční v Buštěhradě 4. března a 8. dubna,  na dubnovém pak budou předávány poháry za celkové umístění v regionálním přeboru.

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachy do škol, Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.