Historický postup – okrskové kolo ve vybíjené

Ve středu 5. dubna jsme vyrazili s žáky ze čtvrtých a páté. třídy do Králova Dvora na okrskové kolo ve vybíjené.
Jako každý rok jsme odjížděli s olympijským heslem: Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. Když jsme vešli do tělocvičny, která je asi pětkrát větší než naše, tak jsme pochybovali o našich možnostech, což také první zápas s Žebrákem trochu potvrdil. Nešťastná prohra 6:7 nás mrzela. V dalším utkání jsme narazili na domácí Králův Dvůr a kluci předvedli úžasný výkon, za který byli odměněni remízou 9:9. Během turnaje jsme sledovali soupeře a občas jsme si připravili nějaké taktické plány.
Ve třetím utkání nás čekalo družstvo Počapel. Začátek byl vyrovnaný, avšak v druhé půli jsme získali na jistotě a zvítězili 13:7. Družstva se během turnaje očividně zlepšovala, což dokázaly děti z Broum, které zvítězily nad Žebrákem 10:9. Nyní jsme pochopili, že máme šanci na postup do okresního kola. Musíme porazit Broumy! Kluci začali trochu nervózně, ale postupem času získávali bod za bodem, a nakonec jich bylo dost. Zvítězili jsme 13:6. Po zápase všichni komentovali, jak je těžké vyhrát, když se musí. V posledním zápase turnaje nastoupili domácí s Žebrákem a bojovali o postup. V úchvatném zápase potvrdili suverenitu domácí a my jsme se mohli také radovat z postupu z druhého místa.  Vzorně nás reprezentovali tito žáci: Oliver Plch, Karel Rychtařík, Matyáš Buček, Pepa Blecha, Jára Čech, Zoltán Koky, Ondra Procházka, Filip Honeš, Jan Macoun, Karel Šafner a David Duspiva. Všem děkujeme a blahopřejeme. 
Takže 19. dubna v Hořovicích poprvé okusíme atmosféru okresního kola.
(Jiří Havelka)

Příspěvek byl publikován v rubrice Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.