Úspěch našich sportovců ve vybíjené – bronz z Hořovic

Po úspěchu v okrskovém kole ve vybíjené nás čekalo kolo okresní. Ve středu 19. dubna jsme vyrazili v 7.15 přes Beroun do Hořovic. Dorazili jsme do tělocvičny, když bylo rozehrané druhé utkání a do třetího jsme již nastupovali my proti ZŠ Králův Dvůr. Počáteční nerozehranost a specifika místní tělocvičny způsobily několik ztrát míče a konečnou prohru 7:11. Po delším odpočinku jsme nastoupili proti ZŠ Wagnerova Beroun. Kluci se překonávali a vítězný pokřik mohl propuknout (9:8). Po tomto překvapivém vítězství jsme prohlíželi tabulku a začali snít sen o medaili. Samozřejmě nás ještě čekaly tři překážky. Nejprve na nás bylo nachystané silné družstvo Komárova, které jsme soustředěnou a pozornou hrou udolali 11:7. V následujícím utkání jsme bojovali proti výbornému mužstvu ZŠ Jungmannova Beroun. V tomto utkání o první místo jsme na silného soupeře nestačili a prohráli 6:10. Zanedlouho si náš přemožitel poradil i se ZŠ Wágnerova a stal se suverénním vítězem bez ztráty bodu. Nám se otevřela cesta k medaili. Úkol byl jasný: vysoká výhra s družstvem Cerhovic. V první půli jsme vedli jen těsně, ale druhá půle nám vyšla skvěle. Výsledek nás překvapil 13:4. Turnaj byl hodně zajímavý a napínavý. Těsných vítězství bylo hned několik. Nakonec nám chyběl jeden jediný bod v celkovém skóre ke druhému místu, které získala ZŠ Wágnerova. Za skvělé třetí místo jsme obdrželi krásný míč, který nám bude připomínat tuto skvělou partu kluků: Karel Rychtařík, Oliver Plch, Kristián Komanec, Jára Čech, Matyáš Buček, Pepa Blecha, Marek Hrozek, Vašek Říha, Ondra Procházka, Zoltán Koky, Filip Honeš a Honza Macoun. Děkujeme jim za skvělou reprezentaci naší školy.
(Jiří Havelka)

Příspěvek byl publikován v rubrice Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.