Nervy drásající zázrak

Ve čtvrtek 4. května ráno jsme vyrazili na Mc Donald´s cup na Máchovnu do Berouna. Kluci spřádali plány, že letos již rozhodně dáme aspoň jeden gól. Začali jsme s bojovným a šikovným týmem ZŠ Hudlice. Utkání bylo vyrovnané, avšak Karel Rychtařík proměnil dva úniky a mohli jsme se radovat z prvního vítězství. Po delší přestávce jsme nastoupili proti ZŠ Závodí, které mělo několik skvělých fotbalistů, avšak náš tým předvedl hezkou kombinační hru a vepředu řádili Karel Rychtařík a Tomáš Kurenda, kteří  zařídili výhru 3:0, která nás posunula do hry o postup. Ve třetím utkání jsme toužili porazit družstvo ZŠ Počáply, které urputně bojovalo. Nakonec jsme získali vítězství 3:0. Branky vstřelili Karel Rychtařík, Terezka Vinšová a Kristián Komanec z penalty. Teď nás čekalo utkání se ZŠ Wagnerova  o přímý postup. V krásném utkání byli šťastnější soupeři, kteří potrestali naše zaváhání a vyhráli 2:0. Nyní nás čekalo rozhodující utkání o postup se ZŠ Karlštejn. Soupeř byl fotbalovější a jejich kapitán byl nejlepší hráč turnaje. My jsme vsadili na týmového ducha a nezměrnou obětavost. S trochou štěstí, skvělým brankářem Ondrou Procházkou a výbornou obranou ve složení Kristián Komanec, Pepík Šebek a Honzík Macoun jsme uhájili bezbrankovou remízu. Takže nás čekali pokutové kopy. S přehledem proměnili Honza Macoun, Karel Rychtařík, Kristián Komanec. V poslední sérii bravurně chytil Ondra Procházka a Tomáš Kurenda unesl tíhu okamžiku a proměnil penaltu. Strhl se oslavný pokřik celého týmu. Za výborný výkon zaslouží pochvalu i další členové týmu: Kája Šafner,  Zachariáš Hovorka, Matyáš Buček, Oliver Plch, Vašek Říha, David Nosek, David Duspiva. Za týden nás čeká okresní kolo, držte nám pěsti, ať nás neopustí štěstí.
(Jiří Havelka)

Příspěvek byl publikován v rubrice Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.