Výlet do Mníšku pod Brdy

Ve středu 10. května páťáci a šesťáci navštívili UVR Mníšek pod Brdy a zdejší zámek. 
Pro páťáky byla v zámku připravena pohádková prohlídka s princeznou. V každé místnosti zámku děti dostaly za úkol hledat skryté indicie a podle nich pohádku, která se tam ukryla, zanotovaly si také známé písničky z pohádek a filmů. Prohlédly si při tom zimní jídelnu, kapli, velkou jídelnu, velký salon s hodinovou věží, pánský salon, dámský salon, knihovnu, lovecký salon a arkádu s nástupním schodištěm. Po prohlídce byl čas na občerstvení, zakoupení suvenýrů a posezení v zámecké zahradě.
Šesťáci se na zámku přenesli do doby „první republiky“. Navštívili soukromé pokoje, ve kterých pobývali poslední majitelé zámku Kastové. Ložnice, dětský pokoj a koupelna jsou zařízeny do nejmenších detailů, nechybí dobové hračky, učební pomůcky nebo toaleta z doby našich prababiček a pradědečků.
Ve školicím středisku UVR páťáci i šesťáci absolvovali program pod názvem Chemikem s Adamem, který začal úvodní svačinkou, po ní následovala krátká přednáška na téma praktické využití chemie ve vědě a výzkumu v oblasti životního prostředí, vyplnění pracovního listu. Poté navštívili laboratoř vědeckotechnického parku, kde s velkým zájmem sledovali zajímavé pokusy. Po ukončení školení děti obdržely osvědčení a drobné dárky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.