Květinový den v Litni

IMG_5492Ve čtvrtek 8. června se žáci prvního stupně zúčastnili programu, který pořádal Domeček Hořovice ve spolupráci  (Zámek Liteň, Městys Liteň, ZŠ Liteň) pod názvem Květinový den v Litni aneb Liteňské děti umí třídit odpad. Program začal již v 8 hodin a žáci se svými učitelkami postupně vyráželi na ekologickou trasu směrem do zámeckého dvora centrem městyse. Na té jsme se dozvěděli nebo lépe řečeno zopakovali informace o třídění odpadů, na nádvoří zámku si žáci ověřili získané vědomosti a mohli vstoupit do zámeckého parku, kde pro ně bylo připraveno pohádkové putování, žonglérská škola, zastaveníčko s IMG_5480myslivostí s paní Kamilou Kaasovou, nechyběla ani výtvarná dílna. Kromě nás se programu zúčastnily děti z liteňské a svinařské mateřské školy. Počasí nám přálo, program se vydařil. Organizaci zajišťovala Eva Knopová z Domečku Hořovice, které pomáhali žáci deváté třídy, kteří byli převlečeni za pohádkové bytosti. Musíme je za jejich výkon pochválit. Závěrem velké poděkování majitelům zámku za možnost uspořádat tuto akci v krásných prostorách zámeckého parku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Oznámení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.