Vlci v ČR

V pátek 2. prosince žáci druhých tříd přivítali paní Jindřišku Jelínkovou, která vede oddělení druhové ochrany živočichů na AOPK ČR. Povídala nám o návratu vlka do české krajiny téměř po 150 letech. V ČR žije asi 100 vlků. Dozvěděli jsme se o tom, že jsou přirozenou součástí naší přírody. Starají se o to, aby nedošlo k přemnožení lesní zvěře, která způsobuje zemědělcům velké škody. Pro člověka vlci nebezpeční nejsou, ale působí škody chovatelům hospodářských zvířat. Ale i to se dá vyřešit různými elektrickými ohradníky a ovčáckými psy. A je jen na nás lidech, zda se naučíme s vlky zase žít na společném území. Žáci následně ve skupinách vyplňovali pracovní list a kreslili lesní zvěř, kterou vlci loví. Všímali si stop těchto živočichů. Vlka by jistě v přírodě již poznali, protože na rozdíl od psa „čáruje“ tzn. stopy vlka v klusu jsou srovnané do jedné čáry. Paní Jelínkové moc děkujeme za úžasnou přednášku a těšíme se na další setkání.

Příspěvek byl publikován v rubrice Škola (aktuality). Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.