Krajský přebor v šachu

Filip Rankin postoupil na Mistrovství Čech.
V sobotu 24. června vyrazili Filip Rankin, Patrik Šteňo, Oliver Beaufort a František Havelka na krajský přebor v šachu do Mladé Boleslavi. Souboje s krajskou elitou o cenné kovy a postupová místa na Mistrovství Čech jsou neobyčejně těžké, poněvadž během dvou dnů děti sehrají sedm vážných partií, respektive devět partií v rapidovém tempu (kategorie HD10). Při současném teplém počasí je tato zátěž ještě větší. Šachy dokáží být občas velmi kruté. Hrajete výborně a stačí jeden špatný tah a vše je pryč.
Po sobotě jsme byli spokojeni, protože v kategorii H 10 Filip s Patrikem okupovali 8. a 9. místo, což by zaručovalo postup na podzimní Mistrovství Čech. V kategorii HD 12 Oliver sbíral cenné zkušenosti v partiích se zkušenými šachisty, avšak občas zaplatil začátečnickou daň . František v prvním kole potrápil lídra kategorie HD 16, avšak na víc jak remízu to nestačilo. Poté ztratil body ve vyrovnaných partiích. Sobotní večer jsme strávili na hezkém venkovním koupališti, což děti potěšilo.
Do nedělních bojů jsme šli s odhodláním. František urval dvě vítězství a se 3,5 bodem skončil 14. v kategorii H 16. Oliver bojoval a vítězstvím v poslední partii zachránil 22. místo v kategorii H 12, kterou si zahraje ještě příští rok. Uhrál 3 body. Patrik začal výhrou a poté totálně přehrál bronzového medailistu, avšak po chybě se musel spokojit jen s remízou. V posledních dvou kolech žádný bod nepřidal a se 4,5 bodem skončil 14. v kategorii H 10. Postup mu sice těsně utekl, ale za své výkony si ho rozhodně zasloužil. Chyběla mu trocha sportovního štěstí. Nakonec jsem si nechal jedno velké překvapení. Filip začal neděli nešťastně. Dvě prohry ho posunuly mimo postup, avšak jeho touha ho hnala a pomohla mu získat dva body v posledních dvou kolech a velké překvapení bylo na světě. Filip, který postoupil na krajský přebor jako náhradník, si na podzim zahraje Mistrovství Čech. Velmi blahopřejeme!
(Jiří Havelka)

Příspěvek byl publikován v rubrice Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.