Deváťáci navštívili firmu Jesy

V úterý 6. února žáci deváté třídy navštívili firmu Jesy, která v Litni působí již neuvěřitelných 27 let. Tato firma spolupracuje se Škodou Plzeň při výrobě klimatizačních jednotek pro tramvaje i železniční vagony, které jezdí nejen v Čechách, ale i v Polsku, na Slovensku, v Německu i v Turecku. V současnosti se firma Jesy zaměřuje právě na klimatizační jednotky, dalšími produkty jsou tepelná čerpadla a solární panely.
V průběhu exkurze jsme zhlédli velice pěknou prezentaci firmy, poté nás pan Martin Šinágl spolu se svým kolegou provedl provozem – prošli jsme elektrodílnu, zámečnickou i montážní dílnu klimatizačních jednotek. Radost  nám udělaly i pěkné dárky v podobě firemních kalendářů a hrnků spolu s propagačními materiály. Děkujeme, že jsme si mohli prohlédnout a získat více informací o jedné dobře fungující a prosperující firmě v Litni.   
(Jaroslava Čampulová a žáci 9. třídy)

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.