Šachisté sbírali zkušenosti

V sobotu 14. dubna jsme vyrazili na Krajský přebor v rapid šachu. Auty jsme kolem půl osmé popojeli do Řevnic a dále již vlakem až do Neratovic. Zájem dětí byl velký, i když tento turnaj patří mezi nejtěžší, kterých se účastníme. Byli jsme zvědaví, jak dopadneme ve srovnání s absolutní krajskou špičkou. Musím děti pochválit za statečné výkony, zvláště účastníky kategorie HD 10. Nejlepší byl Filip Rankin, který vybojoval 4 body ze sedmi partií a skončil na výborném 24. místě z 62 účastníků. Patrik Šteňo získal o půl bodu méně, takže byl 33. Velmi překvapili Honza Jež a Teodor Beaufort, kteří získali shodně 3 body.
V kategorii HD 12 se Oliver Beaufort a Terezka Vinšová jako jedni z mladšího ročníku přesvědčili, že na této úrovni se trestají i malé nepřesnosti. Doufám, že tuto zkušenost využijí v příštím roce, poněvadž mohou hrát opět v této kategorii.
Nejstarší Matěj Šinágl si letos naposledy zahrál v kategorii HD 14 a se ziskem 3 bodů se důstojně rozloučil s tímto turnajem. Smutek z nepovedených partií jsme zahnali výbornou pizzou. Díky výbornému běžeckému výkonu při přesunu na nádraží jsme dorazili již kolem 18 hodiny.
Nasbírané zkušenosti zajisté brzy zhodnotíme v dalších dvou turnajích, které nás začátkem května čekají.
(Ing. Jiří Havelka)

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachy do škol, Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.