Holky, kluci, pozor na kyberprostor

Ve čtvrtek 19. dubna obě páté třídy absolvovaly seminář „Holky, kluci, pozor na kyberprostor“ zaměřený na prevenci v oblasti rizikové komunikace realizované prostřednictvím internetu. Jedná se o projekt, který spolufinancuje Středočeský kraj a je určen pro žáky prvního stupně ZŠ.  
Děti se v průběhu dvou vyučovacích hodin seznámily s pravidly používání sociálních sítí, uvědomily si, jaká nebezpečí jim hrozí ve virtuálním světě, jaká rizika jim přináší zveřejnění osobních informací v uživatelských účtech online her, v profilech sociálních sítí. Žáci si zopakovali Desatero bezpečného internetu a na konkrétních případech se přesvědčili o důležitosti jejich dodržování. Na závěr obdrželi příručku – Holky, kluci, pozor na kyberprostor.
Přednášku v naší škole vedl pan Bc. Martin Borský, lektor VISK Rakovník. Děkujeme mu za zajímavý program a příjemnou atmosféru.  

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.