Krajský přebor družstev mladších žáků

Tradičně 1. května se sešli mladší žáci (ročník 2006 a mladší) v Říčanech na Krajském přeboru družstev. Patrik Šteňo a Oliver Beaufort nastoupili za ŠK Řevnice A a měli možnost se poměřit s absolutní krajskou špičkou. Družstvo bylo nasazené jako sedmé. Celý turnaj bojovalo o přední umístění, ale dvě porážky v posledních dvou kolech je odsunuly na osmou pozici. Patrik střídal  na páté šachovnici lepší a horší okamžiky, přesto uhrál slušné 3 body. Oliver na šesté šachovnici byl velice spolehlivý a získal šest bodů, což bylo nejvíce z celého týmu.
Družstvo ŠK Řevnice B bylo nasazeno jako 18. z 24 týmů. Nastoupilo ve složení Filip Rankin, Martin Kolomazník, Terezka Vinšová, Matyáš Chlebovský, Honza Jež, Teodor Beaufort a Terezka Černá. Děti se pravidelně střídaly, poněvadž jsme měli jednoho náhradníka. Po třech kolech jsme se s jedním bodem  pohybovali na chvostu startovního pole, ale v posledních čtyřech kolech jsme získali 10 bodů z 12 možných a skončili na výborném 9. místě před silnějšími a zkušenějšími družstvy.
Děti si zaslouží velké uznání za předvedené výkony, které jsou příslibem do příštích let.
Konečná tabulka
Výsledky A týmu
Výsledky B týmu

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachy do škol, Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.