Okresní kolo Pythagoriády

V úterý 29. května šestičlenná skupinka dětí postoupivších ze školního kola vyrazila do Hořovic na okresní kolo Pythagoriády pro 5. třídy. Tato soutěž je zaměřena na rozvoj logického myšlení. Polovinu našeho týmu tvořily čtvrťačky, které velmi příjemně překvapily. Přestože jely sbírat zkušenosti, Andrea Prüglová získala 31. místo za 7 bodů, Tereza Smrčinová 36. místo za 6 bodů a Tereza Pokorná 45. místo za 5 bodů. Doufám, že tento výsledek holky povzbudí do příštího roku.
Z páté třídy se nejlépe umístil Zachariáš Hovorka na výborném 15. místě s 10 body. Jako jediný se stal úspěšným řešitelem. Pouze tři body ho dělily od vítěze. Za velmi hezký výkon a zisk 8 bodů získal David Duspiva 24. místo. Slabší den si vybrala Tereza Vinšová a za 2 body brala 55. místo, přesto zaslouží pochvalu za snahu a odvahu změřit své síly se 60 dětmi z celého okresu. Všem dětem děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy a věříme, že příští rok nás pojede ještě více.
(Jiří Havelka)

Příspěvek byl publikován v rubrice Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.