Krajské kolo přeboru škol v kategorii 6. až 9. tříd

Ve středu 14. prosince jsme si přivstali a po šesté hodině vyrazili auty do Řevnic a dále vlakem do Neratovic. Poněvadž s námi nejel Matěj Smrčina, vzali jsme Olivera Beauforta ze čtvrté třídy a druháky Filipa Rankina a Patrika Šteňa, aby získávali zkušenosti, které v příštích letech zajisté zúročí. Hoši rozhodně nezklamali a se staršími a lepšími šachisty předváděli velice sympatické výkony, které byly i bodově ohodnoceny. Kluci sklízeli obdiv za své výkony. Oporami družstva byli Matěj Šinágl a František Havelka, kteří získali 4,5 bodu ze sedmi partií. Velké poděkování zaslouží Magdaléna Šináglová, která na druhé šachovnici bojovala statečně s velmi silnými soupeři. Družstvo bylo deváté nasazené a skončilo na krásném sedmém místě, což je pro tak mladé družstvo obdivuhodný výsledek.
Konečná tabulka: http://http//chess-results.com/tnr253173.aspx?lan=5&art=0&wi=821.
Těsně před šestou večer jsme se vrátili domů unavení, ale spokojení. Děkujeme celému týmu za výbornou reprezentaci a Martinu Šináglovi za organizační pomoc.
V minulých letech ( 2011-2014) se nám podařilo čtyřikrát postoupit z krajského přeboru na mistrovství republiky, ale s podstatně silnějším a zkušenějším týmem. Doufáme, že naši benjamínci v příštích letech na tyto úspěchy navážou.
Jiří Havelka 

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachy do škol, Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.