Šachy – regionální přebor (4. turnaj) – Kladno

V sobotu 10. prosince jsme vyrazili do Kladna na 4. turnaj Regionálního přeboru. Byl jsem zvědavý, zda děti potvrdí rostoucí výkonnost. Začnu od Honzíka Ježe, který s námi vyrazil po dlouhé době a hrál výborně. Získal skvělé 4 body a skončil v kategorii H10 na pěkném 5. místě. V této kategorii suverénně vládne Pepíček Barták z ŠK Řevnice, který již vyhrál 23 partií v řadě a minulý víkend se stal mistrem Čech v kategorii H8. Poprvé v této kategorii získal stříbrnou medaili se ziskem 4,5 bodu Patrik Šteňo, čímž si upevnil druhé místo v celkovém pořadí Regionálního přeboru. Oliver Beaufort sahal po vítězství v kategorii H12, ale shodou okolností skončil s 5 body těsně druhý díky pomocnému hodnocení. Může ho však těšit vítězství nad vítězem této kategorie Tomášem Tutrem z Velvar. Mezi staršími si vybral smolný den Matěj Šinágl, který získal 3 body. Po standardním výkonu se ziskem 5 bodů skončil František Havelka na druhém místě v kategorii H 16.
Je vidět, že zápal a tréninková píle přinášejí ovoce. Doufám, že 14. ledna 2017 vyrazíme do Jesenice u Rakovníka na 5. turnaj ještě ve větším obsazení, poněvadž šikovných šachistů máme více. V Regionálním přeboru je 8 turnajů, ale každému hráči se započítává do celkového pořadí 5 nejlepších umístění. Nejlepší postupují do krajského přeboru, který se koná koncem června. Rád bych všem šachistům poděkoval za vzornou reprezentaci.
Jiří Havelka

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachy do škol, Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.