Ptáci na obzoru

V pondělí 10. června 2019 proběhl  na naší škole naučný program „Ptáci na obzoru“. Již počtvrté jsme přivítali lektory organizace Ornita, kteří nám představili další zástupce ptačí říše. Tento ročník byl zaměřen na dravce. Během přednášek byli žáci seznámeni s životem jednotlivých druhů, ale i s důvody, proč v naší krajině ubývají. Dětem bylo vysvětleno, jak člověk ovlivňuje výskyt ptáků budováním měst, komunikací a energetických sítí. Žáci byli nejvíce nadšení z živých exponátů, tentokrát to byla poštolka obecná, káně lesní, sokol stěhovavý a luňák červený. Již teď se můžeme těšit na další ročník s názvem „Divoká školní zahrada“.

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.