3D výtvarná soutěž v Muzeu berounské keramiky

Děti navštěvující kroužek keramiky v Litni se již podruhé zúčastnily výtvarné 3D soutěže v Muzeu berounské keramiky. 4. ročník této výtvarné soutěže se letos nesl v duchu fantastického filmového světa Karla Zemana. Úkolem bylo vytvořit trojrozměrné dílo z jakéhokoliv materiálu. My jsme pracovali samozřejmě s keramikou. Karel Zeman natočil řadu světově vysoce ceněných celovečerních hraných filmů s unikátní výtvarnou a trikovou stránkou a poetikou, z nichž nejznámější jsou Vynález zkázy, Baron Prášil, Bláznova kronika, Na kometě, Ukradená vzducholoď a Cesta do pravěku. My jsme se inspirovali filmem Cesta do pravěku. Soutěžní díla byla v srpnu vystavena v galerii Muzea berounské keramiky a o vítězích rozhodli návštěvníci svým hlasováním. Naši keramici opět nezklamali a obhájili první místo v kategorii skupinové práce a Míša Krtková opět získala první místo v kategorii jednotlivců se svým „Stegosaurem“. Vítězům předala v sobotu 7. 9. 2019 ceny starostka města Berouna Soňa Chalupová. Děti získaly výtvarné potřeby od společnosti Davona. Vítězům gratulujeme a přejeme mnoho dalších skvělých nápadů!

Příspěvek byl publikován v rubrice Po škole, Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.