Turnaj ve Zdicích

Netradičně v neděli 29. září naši šachisté zahájili sezonu Svatováclavským turnajem ve Zdicích. Několik opor z minulých let chybělo a někteří se posunuli mezi starší žáky do kategorie H 14. V turnaji starších žáků Matyáš Chlebovský hned poprvé celkem úspěšně bojoval i se silnějšími soupeři  a uhrál tři body. Honza Jež přes své nevelké turnajové zkušenosti také uhrál dvě remízy a jednou zvítězil. Věřím, že kluci si zvyknou na starší a těžší soupeře a příště dopadnou ještě lépe. V turnaji mladších velmi úspěšně zápolil Matěj Jež, který uhrál pěkné čtyři body a ukázal, že má schopnost nahradit starší kamarády. Svůj první turnaj má za sebou i Jura Beaufort z 2. třídy a neodešel s prázdnou, což je povzbudivé.
Děkuji panu Chlebovskému a Beaufortovi za zajištění dopravy a dohled. Další turnaj proběhne 12. října ve Slaném. Věřím, že nás pojede více a bodů dovezeme také více.

Šachový kroužek bude každé úterý od 14:50 do 15:50 ve třídě 4.B. Rádi mezi sebou uvítáme další milovníky královské hry, poněvadž během podzimu nás čeká regionální přebor škol v šachu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachy do škol, Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.