Šesťáci v příbramských dolech

Ve čtvrtek 3. října se obě šesté třídy s doprovodem svých třídních učitelů a pana učitele Krutského vydaly na vzdělávací výlet  do příbramského kraje. Původně naplánovaný výlet do Vysoké u Příbramě, kde jsme měli navštívit muzeum Antonína Dvořáka, nám znemožnilo zpoždění výlukového autobusu ČD a odjezd návazného spoje. Rozhodli jsme se tedy navštívit hornický skanzen Prokopský důl v Příbrami, kde jsme si vyslechli zajímavý výklad o těžbě stříbra, svezli se hornickým vlakem, viděli parní stroj z 19. století a nakoupili pár suvenýrů pro své blízké. Cestu zpět jsme si zpříjemnili zpěvem známých písní pod vedením pana učitele Krutského. Výlet hodnotíme jako vydařený.

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.