Záložka do knihy spojuje školy

Naše škola se již podruhé přihlásila do mezinárodního česko-slovenského projektu pro základní školy „Záložka do knihy spojuje školy“. Projekt vyhlásila Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave a Knihovna Jiřího Mahena v Brně k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven. Letos probíhá již 10. ročník. Naši partnerskou školou se stala „Základná škola s materskou školou Diviaky nad Nitricou, Prievidza v Trenčianskom samosprávnom kraji“. V průběhu měsíce října žáci vytvoří záložky, které si s partnerskou školou vyměníme. Letošním tématem je „List za listem, baví mě číst“. Výměnu záložek bychom rádi využili k navázání spolupráce, kontaktů, k poznávání slovenského jazyka, literatury, historie, kultury a života žáků na Slovensku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety, Učíme se, tvoříme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.