Turnaj ve Slaném

V sobotu 12. října pokračoval regionální přebor šachistů druhým turnajem ve Slaném. Mezi staršími žáky se zpočátku nedařilo Matyáši Chlebovskému, ale po dvou porážkách zabojoval a v následujících pěti kolech uhrál čtyři body, což mu stačilo na hezké 7. místo v kategorii HD 14. Patrik Šteňo hrál svůj první turnaj mezi staršími žáky a předvedl velmi soustředěný výkon a dvě partie vyhrál těsně před limitem. Poslední dvě partie  prohrál a klesl na 10. místo ve své kategorii. V turnaji mladších velmi úspěšně začal Matěj Jež, ale ke dvěma bodům z prvních třech kol již více nepřidal a skončil šestnáctý v kategorii HD 12. Velmi mile překvapil Jura Beaufort z 2. třídy, když na svém druhém turnaji uhrál dva a půl bodu. Získal jedenácté místo v nejmladší kategorii HD 10. Děkuji panu Chlebovskému a Beaufortovi za zajištění dopravy. Další turnaj proběhne 16. listopadu v Chodouni. 

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachy do škol, Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.