Logická olympiáda 2019

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky. Nejedná se o znalostní soutěž, ale je založená na logických úlohách, ve kterých rozhoduje schopnost samostatného logického uvažování a pohotového rozhodování. Soutěž je vyhlášená pro pět kategorií – pro děti MŠ, žáky 1. ročníku ZŠ (A1), žáky 2. – 5. ročníku (A), žáky 6. – 9. ročníku (B) a studenty SŠ.
Letos se do soutěže přihlásilo celkem 71 208 soutěžících ze 3249 škol. Z naší školy se zapojilo celkem 12 žáků – v kategorii A1 – 1 žák, v kategorii A – 8 žáků a v kategorii B – 3 žáci.
Výsledky – Kategorie A1:
Do soutěže se zapojilo 2059 řešitelů (náš kraj 305, naše škola 1). Viktor Masák se stal úspěšným řešitelem logických úloh.

Výsledky – Kategorie A (2. – 5. třída):
Do soutěže se zapojilo 13843 řešitelů (náš kraj – 1870, naše škola 8)
Na prvním místě se v naší škole v této kategorii umístil Tobiáš Hovorka, druhé místo obsadila Bára Jansová, na třetím místě se umístil Lukáš Toth. Pěkných výsledků také dosáhli Tomáš Pokorný, Tomáš Boxan a Berta Masáková.

Výsledky – Kategorie B: (6. – 9. třída):
Do soutěže se zapojilo 20188 řešitelů (náš kraj 1738, naše škola 3)
Na prvním místě se v naší škole v této kategorii umístil Matěj Toth, druhé místo patřilo Kristýně Jansové
Všem soutěžícím děkujeme za účast, úspěšným řešitelům blahopřejeme k dosaženému výsledku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.