Říjen ve druhé třídě

2V říjnu jsme ve 2. třídě opět s radostí přivítali školní psycholožku Simonu Krutskou. Cílem našeho setkání bylo zapřemýšlet o tom, jakou školu bychom chtěli, co bychom vylepšili, co nám zde chybí. Nápady byly úžasné a dle paní učitelky i rozumné a poměrně skromné, mnohdy vypovídaly o tom, že jsme ve škole spokojeni – chci školu takovou, jaká je. Žáci pracovali ve skupinkách. Výsledkem bylo 5 nejdůležitějších přání žáků:

  1. Abychom byli ve třídě hodní.
  2. Abychom si neubližovali.
  3. Abychom pracovali častěji na počítači.
  4. Abychom si mohli do školy přinést zvířecí mazlíčky.
  5. Třídní zvířátko.
  6. Učit se o Egyptě.

Tato přání jsme vyjádřili kresbou a vytvořili tak třídní erb. Následovalo zhodnocení. Co mohou ovlivnit žáci a co paní učitelka? Děti se dohodly, že budou ukázněné a nebudou si ubližovat. Vždyť přeci chceme, aby se nám ve škole všem líbilo. Paní učitelka nám slíbila, že pokud to zvládneme, budeme si moci ke konci školního roku do školy přinést na chvilku své mazlíčky a představit je svým spolužákům. O třídním zvířátku máme za úkol přemýšlet. Jaké by mohlo být a zda pro něj dokážeme vytvořit takové podmínky, aby s námi bylo rádo? A učit se o Egyptě? Paní učitelka nám slíbila, že využijeme počítačový výukový program a tím se splní chlapcům přání více využívat ve výuce digitální techniku. Vše tedy vypadá idylicky. Uvidíme, zda se nám přání vyplní! 

Příspěvek byl publikován v rubrice Učíme se, tvoříme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.