Liteňská netradiční vánoční akademie

Ve čtvrtek 19. prosince se od 17.00 hodin v kině Liteň konal 2. ročník Liteňské netradiční vánoční akademie. Pořadatelem stejně jako vloni byla místostarostka paní Hana Lukešová. Oslovila liteňské spolky a školy a vytvořila pestrý program. Celým večerem provázela pětice žákyň osmé třídy Zuzka Lukešová, Nikolka Malinová, Romanka Burdová, Anička Pokorná a Dominika Soprová. Jejich moderování si zaslouží zvláštní pochvalu, nejenže jim to velmi slušelo, ale i jejich mluvený projev byl na velmi vysoké úrovni. Program zahájili žáci první třídy s pásmem básniček, následovali druháci s Nikolkou Malinovou. Jejich vystoupení bylo motivováno věcmi kolem nás, zdánlivě obyčejnými, přesto nám malí recitátoři ukázali, že například rezavá roura není jen rezavá roura, pro malé kotě může být neuvěřitelně dobrodružným bludištěm. Na závěr zarecitovala Nikolka báseň Okno od Jiřího Wolkra. Jako třetí na pódium vtrhla energie spolu s žáky 9. a 8. třídy – tanec inspirovaný filmem Pomáda. Následovala další vystoupení, pobavili žáci a učitelé Naší školy, zájemci se mohli zahřát při společném tanci s Pohni Lety. Tři písničky zazpívala Míša Krtková a jako hosté se představili studenti konzervatoře s baletním číslem. Krásnou tečkou byl společný zpěv liteňského sboru Liteňští literáti. Děkujeme za krásný zážitek všem zúčastněným a organizátorům.

Příspěvek byl publikován v rubrice Oznámení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.